Apashe

Praga Centrum / Warszawa

20/11/2022 19:00

Druga data APASHE!

John Apashe to belgijski producent muzyki elektronicznej na stałe mieszkający w Montrealu. Artysta znany jest ze swojego unikalnego stylu, będącego mieszanką muzyki klasycznej i elektroniki.
Jego muzyka znalazła się w wielu zwiastunach kinowych hitów, a także w reklamach telewizyjnych, w tym we współpracy z firmami adidas, Apple, Netflix, HBO, Amazon i innymi.
Początkowo muzyka Apashe’a była silnie inspirowana hip-hopem, basem, neurofunkiem i trapem, a orkiestrowa część jego stylu rozwijała się w ciągu kolejnych kilku lat. W tym czasie producent stworzył inspirujące hity, m.in.: „No Twerk” i „Battle Royale”, a także swój kultowy remix Backstreet Boys.
W 2018 roku Apashe zdobył nagrodę Electronic EP of the Year na kanadyjskich nagrodach GAMIQ za swój projekt Requiem.
Najnowszy projekt artysty, Renaissance LP, został stworzony wraz z 69-osobową Praską Orkiestrą Symfoniczną. Orkiestra nagrała oryginalne kompozycje Apashego, który następnie zremiksował je ze swoimi elektronicznymi smaczkami. Na tym albumie muzyk współpracował również z cenionymi artystami, takimi jak Tech N9ne, wifisfuneral i rosyjskim raperem Instasamka, który wystąpił również w teledysku do utworu „Uebok (Gotta Run)”.

Wsparcie ze środków Subwencji Finansowej udzielonej przez PFR S.A.
Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19