Robert Glasper

Praga Centrum / Warszawa

01/09/2022 19:00

Robert Andre Glasper to amerykański pianista, producent muzyczny i autor tekstów, którego kariera łączy kilka różnych gatunków muzycznych i artystycznych, głównie skupionych wokół jazzu. 

Do tej pory Artysta zdobył cztery nagrody Grammy i otrzymał dziewięć nominacji w ośmiu kategoriach.

Przełomowy albumem Glaspera jest ‘Black Radio’, za który zdobył nagrodę Grammy 2013 za najlepszy album R&B. Po tym sukcesie występował na różnych płytach, w tym grając na klawiszach w To Pimp a Butterfly Kendricka Lamara i wygrywając kolejną Grammy za utwór ‘These Walls’. Trwająca seria albumów z cyklu Black Radio stała się wizytówką muzyką, z gośćmi takimi jak Yasiin Bey, Jill Scott czy Erykah Badu. 

Black Radio jest pierwszym krążkiem w historii, który zadebiutował jednocześnie w pierwszej dziesiątce 4 różnych gatunków list przebojów: Hip Hop R&B, Urban Contemporary, Jazz i Contemporary Jazz. Sukces ten został następnie powtórzony przez Black Radio 2. 

Glasper napisał także muzykę do nagrodzonego Emmy filmu dokumentalnego Apollo, zdobył nagrodę Grammy za ścieżkę dźwiękową do Miles Ahead i skomponował muzykę do The Photograph Issy Rae.

Najnowszy, trzeci album z serii Black Radio został wydany w 2022 roku.

Supportem przed Robertem Glasperem będzie zespół Tropical Soldiers in Paradise.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

data 1.09.2022

miejsce : Praga Centrum, Warszawa

otwarcie drzwi : 19:00

start : 20:00

MEDIA

Wsparcie ze środków Subwencji Finansowej udzielonej przez PFR S.A.
Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19