Kid Francescoli

Praga Centrum / Warszawa

07/05/2022 19:00

‼️ ZMIANA DATY ‼️
Ze względu na niepewną sytuację epidemiologiczną, europejskie koncerty Kid Francescoli zostały przesunięte na przyszły rok. Nowa data koncertu to 7 maja 2022 r. Wszystkie bilety zachowują swoją ważność. Możecie też zwrócić wejściówki w bileterii, w której dokonywaliście zakupu.

Kid Francescoli to francuski projekt elektro-popowy stworzony przez Mathie Hocine’a w 2002 roku. W 2009 r. dołączyła do niego Julia Minkin, która była m.in. współautorką piosenek tworzonych przez grupę. W 2013 r.  ukazał się ich pierwszy wspólny album „With Julia”, promowany świetnie przyjętym singlem „Blow Up”. Po 5 latach światło dzienne ujrzał ich drugi wspólny krążek, „Play Me Again”, który umocnił pozycję duetu na elektro-popowym polu. Album promowała dwuletnia międzynarodowa trasa koncertowa. Z tej płyty pochodzi m.in. największy przebój Kid Francescoli – „Moon” (ponad 18 milionów odtworzeń na Spotify, 11 milionów wyświetleń klipu na YouTube i viralowy hit na TikTok).

Twórczość Kid Francescoli została dostrzeżona przez wiele międzynarodowych marek, takich jak Lanvin, Lacoste, Lancôme czy Chanel, które wykorzystały ich utwory w swoich reklamach.

Pod koniec stycznia 2020 na rynku ukazał się ich najnowszy album „Lovers”. Usłyszeć na niej można nowe głosy: Samantha, Nassee, Ioni i Sarah Rebbecca. Longplay inspirowany jest marsylskim wybrzeżem, co wyraźnie słychać w jego brzmieniu – słońce, morze, ciepłe dźwięki z delikatną nutą melancholijnego tanecznego akcentu.

Kid Francescoli odwiedzi Polskę w ramach międzynarodowej trasy promującej „Lovers”.

MEDIA

Wsparcie ze środków Subwencji Finansowej udzielonej przez PFR S.A.
Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19
This site is registered on wpml.org as a development site.