Lato na Pradze: Kazik

Praga Centrum / Warszawa

23/09/2020 20:00

Agencja Follow The Step i nowa warszawska przestrzeń kulturalna Praga Centrum łączą siły, aby z początkiem lipca, w nowych warunkach sanitarnych, wystartować z cyklem plenerowych koncertów na żywo. Przez całe wakacje, topowi polscy muzycy będą występować w niezwykle urokliwym ogrodzie kompleksu Pragi Centrum.

Kazik Staszewski – pierwszym zespołem, w którym występował, był działający w latach 1979–1980. Nagrał z nim m.in. utwory „Młodzi Warszawiacy” oraz „Wojny”. W 1981 roku założył zespół Novelty Poland, a w 1982 roku – zespół KULT. W 1991 roku rozpoczął karierę solową. Pierwszym solowym albumem było “Spalam Się” z przebojami „Dziewczyny”, „Piosenka trepa”, “Spalam się” czy rozsławioną “Jeszcze Polska”, w której senator z ramienia ZCHN Jan Szafraniec doszukał się paszkwilu na hymn Polski i oddał sprawę do sądu. Sprawę umorzono. Rozgłos zyskała też wydana na następnym albumie “Spalaj się!” piosenka „100 000 000” z refrenem Wałęsa dawaj nasze sto milionów!. Utwór ten wykonany został wcześniej na festiwalu w Sopocie i odnosił się do niespełnionej obietnicy przedwyborczej.

W 2020 jego utwór “Twój ból jest większy niż mój” zajął 1. miejsce w 1998 notowaniu Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Tekst piosenki mówi o wizycie Jarosława Kaczyńskiego na cmentarzu Powązkowskim w Warszawie, mimo tego, że został on zamknięty z powodu pandemii COVID-19 w Polsce. Notowanie listy przebojów zostało unieważnione, co spowodowało zerwanie współpracy z radiem przez wielu muzyków i odejście ze stacji kilkunastu dziennikarzy, m.in. Marka Niedźwieckiego (prowadzącego Listę…) i Piotra Metza (dyrektora muzycznego stacji).

Liczba biletów w sprzedaży może ulec powiększeniu wraz z poluzowaniem obostrzeń sanitarnych. Sprzedaż biletów startuje już 31 lipca 2020, o godzinie 12:00!

Wsparcie ze środków Subwencji Finansowej udzielonej przez PFR S.A.
Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19
This site is registered on wpml.org as a development site.